Fotokniha od Saal Digital.

Miluji hory.
Nevím proč. Nevím, kdy se to stalo. Nebo jestli se to stalo. Jestli to se mnou nebylo pořád, jen jsem o tom nevěděla.
Ta energie, když se mezi vrcholky procházíte, když se jim přibližujete, je nepopsatelná. Musíte ji zakusit. Problém je, že je to návykové.
dsc06474a

Na instagramu jsem spatřila možnost nechat si vytisknout fotoknihu ve spolupráci se Saal Digital.
Já dost fotím. A vlastně jsem ještě žádnou fotoknihu nevlastnila.
Úplně jsem nechápala jejich význam. Dát ji někomu jako dárek, dobrá… Ale nechat si vytisknout svoji? To si jejich autor jen tak sedne a začne si je prohlížet?
Alex (Ivar z Vikingů) na instagramu sdílel jednu myšlenku, když si nechal vytisknout pár svých fotografií: „I’m telling you; print your pictures. It adds a whole new value to them in this digitalised world. Photos are meant to by printed!“ (Tak trochu slyším Ivara, jak to s tím svým přízvukem skanduje… :’D)
Chtěla jsem to zkusit. A věděla jsem, že jestli si někdy budu chtít jen tak sednout a prohlížet si fotografie, budou to hory. Otevřít knihu a přenést se do nich.
dsc06460a
Vybrala jsem si formát 19x19cm, chtěla jsem ať můžu na stránku jak vtěsnat fotografii na výšku, tak na dvojstránku menší panorama. Nebo možná už jsem si prostě příliš zvykla na tvoření kompozice pro čtvercový formát – instagram. Už jsem s ním sžitá nějaký ten pátek.
Přebal je lesklý, a pozor – s vatováním! Vlastně jsem úplně nevěděla, co si pod tím pojmem představit. Měla jsem určitou vizi, ale zvědavost mě přemohla a chtěla jsem to vyzkoušet. Výsledek je takový, že je přední i zadní deska jakoby „vycpaná“ – měkká na dotek. Trochu mi to připomíná nějaké dětské knížky, matně si vybavuju, že některé mívaly měkké obaly. A vlastně i ten formát by seděl.
Nutí mě to pořád tu knížku mačkat. Kdykoliv ji vezmu do ruky, neodpustím si to. Je to fajn. Je prakticky interaktivní!
Pro vnitřní stránky jsem zvolila matnou fotografii… a ony ty stránky jsou matné, oproti obalu, ale stejně mě trochu rozčiluje, že se lesknou. Za světla se dají prohlížet v pořádku, ale když si je prohlížíte pod lampou, odráží se v nich jejich světlo, tak nějak celoplošně.
Ale barvy jsou moc pěkně vykresleny.
dsc06475a
Přiznám se, že se mi moc nepovedla. Nelíbí se mi. Provedení není špatné – je přesně, jak jsem jej navolila, no příště bych možná vymyslela něco trochu vhodnějšího… – je kvalitní, ale tvořila jsem knihu narychlo, protože se mi e-mail se spoluprací zatoulal do spamu a já tak neměla dostatek času na vypracování. Na obal bych při větším rozmyslu použila jinou fotografii (rozhodně kvalitnější – ale ono se to úplně nedalo odhadnout, co z toho ve výsledku vyleze). A celkově to chtělo asi vetší formát fotek, víc by vynikla ta hloubka ostrosti.
S editorem pro tvorbu fotoknih od Saal se pracovalo dobře, jen nebylo úplně příjemné, že jej bylo třeba kvůli jedné zakázce stahovat, a pak zase odinstalovávat. V tomhle jsem za online editory.
dsc06462a
Jediné problémy jsem měla s dopravou, PPL. Vždycky volím něco jiného, jen ne PPL, ale tentokrát jsem si vybírat nemohla. Podle očekávání jsem se s kurýrem nemohla vůbec domluvit, upozorňovala jsem ho na dobu, kdy nejsem doma ani na telefonu, stejně mi volal a balíček doručoval, zpátky mi telefon nebral ani na sms neodpovídal, nakonec balíček uložil do depa, kde se člověk jen tak bez auta nedostane, a ani mi o tom nedal vědět. Když jsem tam namátkově jela, protože už mě nenapadlo, kde jinde by byl, oznámili mi tam… „No, ale my ho zrovna včera poslali zpátky. Tady byly tři neúspěšené pokusy o doručení…“ – Že by mi o těch pokusech o doručení někdo dal vědět? Volal mi jen jednou, a to když jsem mu jasně napsala, že balíček nemůžu převezmout. Ale škoda už mluvit.
Ze Saal mi pak ale bez problémů balíček zaslali ochotně znovu.
dsc06466a
Tak mám svou vlastní fotoknížku, která mě, když si s ní při nejisté náladě sednu, přesune do hor, do těch míst naplněných energií.
A můžu ji mačkat. Z toho mám asi největší radost. Když tu knížku mačkám.
dsc06471a
Vytvořeno ve spolupráci se Saal Digital.
Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s