Pro deštivé dny. [Song no.8]

Tak trochu výplň mezi články, protože mi to trvá.

Pak Parasyte, jako ryze letní záležitost.

A tak trochu melancholie.


DSC01074-EFFECTSb

Nemám žádný smutný období, pokud by to tak vyznělo, jen prostě fakt nepříjemný. Rozbolely mě zuby (dva; na každé straně jeden, takže nemůžu nic pokousat – a někteří si možná na insta stories všimli, že nejím prakticky nic moc jiného, než rozmixovanou potravu 😀 ano, tohle je tedy ten hlavní důvod) a zubařka mi dva týdny nezvedala telefon a druzí zubaři mě nechtěli přijmout… a tváře se den ode dne čím dál víc nafukují, ledování i prášky přestávají fungovat (a já do sebe tak nerada něco sypu!) a šance, že bych v takovémto stavu dala dohromady smysluplný článek je mizivá.

A taky jsem po dlouhé době vlezla na web Alue a zase mě to nějak rozladilo. Ona se teda snaží předávat osvětu, já ji většinou sleduju s rezervou a filtruju rozumem a vlastním úsudkem, co už je přehnané, ale zase jsem si nějakou myšlenku pustila k tělu a zkoumala ji a je mi z té dnešní společnosti zase tak trochu nanic a nevím čemu, komu věřit. Jestli vůbec někomu. A v takových chvílích, když ve vás někdo vzbuzuje takové pocity, fakt váhám, jestli Alue stojí na té „správné straně“ . A je vůbec „správná strana“ ? (Konkrétně jsem sledovala videa s projektem MK Ultra, četla si něco o Mengelem a tak…) Zrovna u této blogerky nemám ten pocit poprvé, bývá mi těžko ze čtení jejích textů častěji. V mnoha věcech mi otevřela oči, ale některé už jsou prostě trochu přitažené… ale každý si svůj názor musí utvořit sám.

To bylo trochu odbočení k mému aktuálnímu rozpoložení. Jen tak, jako.


DSC01074-EFFECTSb

Parasyte se tak nějak nechalo zažít jako moje letní anime pro slunečná sobotní dopoledne a jahodové snídaně. Ale teď si našlo cestu i k těm dním deštivým…

Poprvé jsem jej sledovala tuším léto 2015 (přesně vám to neřeknu, protože se mi nedaří už několik týdnů přihlásit do myanimelistu, máte to někdo podobně?) a i když jsem o tomto anime věděla dlouho předtím, nijak mě ti mimozemské potvory padající z nebes a parazitující na lidech jako námět dříve nelákaly. Ale od prvního dílu (kde mimo jiné Shinichi zastavil auto edwarďácky pouhou rukou) jsem nemohla přestat a zamilovala jsem si celou tu atmosféru. A to natolik, že o rok později jsem při prvním letním vánku neodolala a znovu se do něj ponořila, ačkoliv většinou nic nesleduju dvakrát a už vůbec ne tak krátce za sebou. A teď, pokaždé, když se začne oteplovat, nějak mi Parasyte přijde na mysl a pokud si to teda nepustím celé znovu, projíždím alespoň AMV nebo soundtracky.

parasyte-strawberries
insta

Vždycky jsem měla ze soundtracků nejradši Next to You. Natolik, že jsem se ji dokonce naučila vyťukat do kláves. Jen po sluchu. A vyťukávala jsem ji a notovala si ji a mrmlala… Až jí bylo prostě trochu moc. Pak Let Me Hear (video výše z openingu)… ta mi vydržela jako vyzváněcí tón po několik těch let až donedávna a Akina dosud pokaždé vyskočí, když ji slyší. Pravda, já asi taky. Se začátkem tohoto léta (které pociťuju už někdy od konce dubna) mi padla tradiční kiseijuu volba na I Am skladbu, která je trochu… specifická svým stylem (dubstep), ale líbí se mi. (Já se teda na střední trochu naučila tenhle styl poslouchat.)

Ovšem před pár dny jsem narazila na piano verzi a ta mě okouzlila. A zrovna dneska podtrhuje tu melancholii, kterou cítím od těch zubů a od příspěvků Alue. A je to prostě skladba do deště. Teď má prý přijít mnoho deštivých dnů.

Tak, a Parasyte tradice pro tohle léto splněna. ;D


Povedl se mi super krátký článek, jste na mě hrdí? 0:)

Jo, a prý je to dnešní den přesně rok, co jsem založila tento blog. Jen jeden zajímavý fakt, který na mě WordPress teď vyplivl.

Reklamy

22 komentářů: „Pro deštivé dny. [Song no.8]

 1. Aluška… 😀 He, to je takové zajímavé téma. U řady věcí jí pravdu neodpírám, jenže je nutný to filtrovat. Hodně, ne jenom tak z lehka. Občas mi přijde až fanatická. Jen trochu jiná verze šílených náboženských „vůdců“. A některý věci jsou tak děsně přitažený za vlasy, až vyznívají spíš vtipně než seriózně.
  Jak jsem už řekla – jsou věci, který jsou na jejím blogu dobré, pravdivé a je jedině dobře, když se o tom někdo nebojí mluvit, jenže to je tak.. hm… 20% celého obsahu?

  Liked by 1 osoba

  1. Přesně, ona právě o sobě tvrdí, jak je jiná, než všichni ti „šílenci co vedou svět do záhuby“ , ale tvrdí to tak často a tak intenzivně, až to celé působí jako fraška. Taky klade důraz na to, aby člověk byl „dobře naladěný nebo rezonující“ , musí si hlídat mluvu, nepoužívat sprosté výrazy, hlavně se neobklopovat symboly smrti… a pak čteš její knihu a během jedné kapitoly je tam asi stokrát použito „démon“ . A démoni jsou v kostelech, na hřbitovech, v mase, na blozích které mají anglické nadpisy… nejvíc jich však stejně bylo pohromadě v té její knížce.
   Ale nemůžu jí odepřít, že mě třeba naučila číst si složení potravin, než si ho koupím, to jsem dřív nedělala. Nebo mi ukázala kokosák, ten jsem taky neznala, než jsem přišla k ní.
   I když dneska ona už ani moc nepíše, většina článků je okopírovaných, přednastavených, maximálně s pár jejíma poznámkama, a když přidá něco svého, je to o morčatech nebo o tom, že zrovna dělá autoškolu, takže prakticky ten blog není tak jiný než jakéhokoli jiného běžného člověka…

   To se mi líbí

   1. Co víc… Ona ze sebe dělá pomalu nadčlověka. Zkrátka mi připadá, že z jejích slov jaksi vyznívá, že to, co vidí/zvládne/umí ona, to je jenom pro ni, nikdo jiný není v ničem tak dobrý/zkušený… Rozumíš mi, že?

    Jej, číst složení potravin a kokosák ti musela ukázat Aluška? To je hroznýýý 😀 😀 😀

    Liked by 1 osoba

     1. Mimochodem, on ten kokosák zas až takový zázrak vlastně není. Lidi jsou (nebo teda byli, už to nějak opadá) děsně paf, protože je to strašně hyper zdravá strava… Ale ono jak se to vezme. Je to podobné jako s panenským olivovým olejem, taky na něm nebudeš smažit, protože ho zničíš, takže tepelná úprava ne, spíš je to na škodu i po zdravotní stránce (když už smažit, opravdu to jde „zdravěji“ než na kokosáku… kupodivu, na řepkovém třeba :D) a do salátu, jako třeba právě ten oliváč, si ho nedáš, protože kdo chce aby mu to smrdělo a chutnalo kokosem? 😀
      V kosmetice je to poklad, to asi jo. Ale taky jak pro koho. Na mě třeba je to moc mastný.

      Liked by 1 osoba

      1. Jojo, taky jsem si prosla zdlouhavou fazi co je na nem fajn a co je kec. Ale cistim si s nim zuby a odlicuju se s nim, uz nepotrebuju skladovat zadne odlicovaci chemky na to me prilezitostne malovani. :))

       To se mi líbí

      2. Jojo, taky jsem si prosla zdlouhavou fazi co je na nem fajn a co je kec. Ale cistim si s nim zuby a odlicuju se s nim, uz nepotrebuju skladovat zadne odlicovaci chemky na to me prilezitostne malovani. :)))

       To se mi líbí

 2. S tou Aluškou s vámi souhlasím. Jako, pravda, já jsem poněkud skeptik a tyhle věci mě poměrně obchází, i když občas koketuji s myšlenkami, které se nedají jinak vysvětlit, ale přesně jak píšeš, je to prostě o rozumu a úsudku.
  Dle mého je Alue už trochu moc. A v mých očích je to velký pokrytec, protože tvrdí, jak je tolerantní, jak svět tohle a tamto a sama pak udělá přesně to, co ostatním vyčítá. Je jako zatvrzelý jehovista.
  Věřím, že za tím vším je pořád ještě stále touha pomoct a být světu prospěšná, ale už v tom vidím hodně komercea vnucování se.
  Hlavně velká část jejího blogu už je jen copy – paste s falešnou snahou působit, že je to ještě její.
  To už hraničí s vykrádáním, zneužitím autorkých práv, s věcmi, které by si ta její „čistá“ duše neměla dovolit. Komu je pak teda vzorem? To je jako u některých zarytých křesťanů, co kážou vodu, pijí víno. Moralizovat by jim šlo, ale sami se nedrží pravidel.
  Pro mě je to pokrytecká osoba, kterou trochu zkazila ta její „sláva“ a víra v něco víc.
  Netvrdím, že s některými věcmi, co píše, nesouhlasím, ale tak nějak mi poslední roky je spíš už k smíchu, protože mi přijde, že začíná ztrácet rozum.

  Ale nesoudím ji, je to její svět, ona v něj takto věří a kdo jsem, abych jí ho brala. Každý ať si žije dle svého. Hlavně, ať to nikomu nevnucuje.

  Liked by 1 osoba

  1. Souhlasim, casto totiz ani neuvadi zdroj, natoz u obrazku na konci clanku, ktere rozhodne nejsou jeji.
   Nejspis se tim holt nechala moc pohltit. Prece jen uz je to jeji prace diky ktere si vydelava, to z nadseneho amatera muze delat komercniho pokrytce. A treba si to vazne ani sama neuvedomuje. Nebo nechce pripustit.
   Ja jsem treba otevrena temto esoterickym vecem, ale v urcite realne mire, to, co propaguje dnes ona, je uz proste pritazene.

   To se mi líbí

   1. Tak já věřím, že něco může být užitečné a některé věci mě i zajímají, ale třeba na nějaké poletující neviditelné víly fakt nevěřím :D. Ještě upravené v photoshopu, aby stádo ovcí udělalo wow! 😀

    Celkově její názory na některé tématiky jsou až nezdravé(např. homosexualita) a zpátečnické. Někdy se chová jako osmdesátiletá bába za komunistů.
    Nebo její vnucování některých věcí ženám, protože tohle a tamto…
    Je to mladá holka, co z logiky věci NEMŮŽE mít tolik zkušeností. I z její strany je plno těch témat prostě naučených, načtených, získaných od jiných(díky za internety a knihy, že ano). Na nějakou její nadpřirozenost vážně nevěřím a pokud si na to hraje i nadále, je ještě větší pokrytec, než jsem si myslela. Pokud v to naivně věří, tak to už je spíš práce pro Chocholouška.

    Tvůj článek mě tam včera zas asi po roce zavál ze zvědavosti a opět jsem se nad plno věcmi fakt pobavila, docela jsem se nasmála. Někdy si říkám, jestli to opravdu myslí vážně, vždyť to postrádá logiku i jakýkoliv základ čehokoliv. Prostě nepodložené věci si podkládá svou pravdou a nechápu ty lidi, že jí to baští, fakt se chovají jako ovce. Jako na jednu stranu je to fascinující a ona má za to u mě velký obdiv, že je dokázala takhle zblbnout. Jsou někdy až jako zhypnotizovaní. Teda pokud si ty komentáře nepíše sama :D.
    A to myslím vážně, je to docela obdivuhodné. Za to klobouk dolů. A zas si jde za svým snem asi a je to něco, co ji baví, jen jí to asi trošku přerůstá přes hlavu.

    Ale tak je to její práce a koníček, možná tomu vážně věří. Pokud si poletuje na svém vysněném obláčku a vyhovuje jí to a nekomplikuje život, nech brouka žít, že :).

    Liked by 1 osoba

 3. To s tou homosexualitou vidím stejně. Nedávno jsem tam taky mrkla, prošla to tam a dost mě dostala i její reakce na hru Detroit: Become Human, která dle mého vlastního úsudku, zkrátka míří na to, že (v dnešní době, myslím si, velmi často řešené téma po všech směrech) nejen lidi mají pocity, vnímání, chuť žít… (podobné téma bylo zpracováno třeba ve filmu Já, robot) Ve hře, sci-fi, prezentované formou lidé x androidi, kteří nabyli vyššího vědomí a schopnosti cítit, tudíž je to v podstatě posazuje do role dalších živých bytostí na planetě Zemi, schopných vlastního úsudku a vůle žít, což se lidem úplně nehodí do krámu. (→další komentář)

  Liked by 1 osoba

  1. Podle mě prostě téma pro dnešní dobu ideální (na pomyslný úrovni není nutný, aby to byli androidi, může to reflektovat cokoli… více lidskou zaslepenost, nadřazenost a neochotu přijmout svou obyčejnost a bytí na stejné rovině jako je všechno ostatní živé… )
   A ona z toho hned udělá multikulti propagandu, výtvor proti lidem, iluminátský cosi, prostě zbraň proti běžnému lidstvu, vytvořenou tak, aby jim vymývala mozky… Protože všichni ostatní jsou přece vygumovaní a jediné, k čemu jsou, je dělat loutky elitám a nechávat si programovat mozek… To jako vážně?

   Liked by 1 osoba

   1. To je to, o čem mluvím no. Prostě se snaží prezentovat jako ta „jsem nejchytřejší“ esoterická víla, a pak plácne do éteru tyhle s odpuštěním sračky…
    V podstatě vlastně nerespektuje ani názor jiných lidí a jde si přes mrtvoly po svém, aniž by připustila možnost, že to, co si myslí, nemusí být správné…
    Jako jasně, každý člověk má tu svou pravdu. Ale není řečeno, že ji musí vnucovat jiným jako nějaký jehovista…

    Já tohle chování na lidech vážně nemám ráda. Že nepřipustí i jiné možnosti…

    To se mi líbí

 4. Normálně jsem se vyděsila, když jsem si otevřela ten blog od té Alušky. Spec. kategorie „psychologie“ a na zbytek po tomhle už fakt nemám žaludek :D. Upřímně mě to štve, když vidím, že někdo si vydělává na něčem, co vyděl tak akorát z rychlíku, neobtěžovala se to studovat (ani stylem „abych měla papír“). Je to smutné, pak jsou lidé, kteří takovým „hvězdám“ věří, spálí se a pak už nevěří těm vzdělaným, znalým daného oboru. Protože co jsem tam viděla… fuj, je mi zle. Tu slečnu bych klidně přiřadila ke „vzdělaným“ hvězdám z AKTIPU (doporučuji dokument Infiltrace: Obchod se zdravím). Ok, je fajn si nechat „otevírat oči“ lidmi s jinými názory, ale bacha. Je to fakt tenká hranice k tomu, kdy se člověk stává ovcí.
  Mimochodem, to je netbook z Londýna? On ještě žije?! 😀 (říká ta, která má svůj notes od patnácti a přežil se mnou všechny útrapy :D)

  Liked by 1 osoba

  1. To ona zase nastudované má. Prakticky nedělá nic jiného, vydala o tomto i tři knížky. Tohle jsou věci jaké se ve škole neučí… jenomže ona to naopak studuje možná až moc. A pochybuju, že si kontroluje pravost zdrojů. Holt to chce dneska pořádnou dávku kritického myšlení… Ale jak jsem psala, má Alue i zásobu užitečných informací, kterým věřím.

   To se mi líbí

 5. To ale pak není studování a jen papouškování informací od jiných. Přesně tak, jak funguje to nejzastaralejší školství. Vydat tři knížky není bůhví jaký zázrak. Dneska vydává každý druhý, jen to chce rozbít prasátko.

  Liked by 1 osoba

  1. Docela mě těma přezdívkama mateš, nemůžeš si vybrat jednu? 😀 Vůbec jsem nevěděla, že jsi to zase ty! 😀

   Jo, to máš pravdu. Ale jak chceš „studovat“ esoteriku? Ještě jsem na takový obor nenarazila. 😀
   Ale je pravda, že Alue shrabuje všechny možné informace, na různá témata, od těch psychologických, nadpřirozených, až po konspirační teorie.. Mimochodem, věděla jsi, že když budeš pravidelně zírat přímo do slunce, bude ti to zlepšovat zrak? 😀 😀 😀

   To se mi líbí

   1. Bože, na tu kauzu se zíráním do slunce si pamatuju 😀 😀
    Ona má všeobecně na hlavu postavené některé názory a naopak odsuzuje ty normální, někdy fakt působí, že je z jiného světa. Ta osoba to podle mě úplně v pořádku v hlavě taky nemá 🙂

    Liked by 1 osoba

 6. Opožděně gratuluji k roku tohoto blogu. 😀
  Ta písnička, ta piánová verze, ta je vážně nádherná. Sice ji teď poslouchám za slunečného dne (více méně, když vykouknu z okna, je trochu zataženo), ale když zavřu oči, úplně slyším v pozadí bušení kapek deště. Vážně krása.

  Liked by 1 osoba

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s