Blogové platformy aneb co s WordPressem?

Teď zvedněte ruce – vy všichni, kteří jste měli někdy problém vložit mi sem komentář?

Ještě, že ten počet zvednutých rukou zrovna nevidím. (Haha, ale kdo by doopravdy zvedal ruku u článku?)


Přidala jsem se na FB do skupiny WordPress CZ/SK. Nemám dotazování se v takovýchto skupinách příliš v lásce, neboť často sleduju, že ten, který se jeví jako příliš neznalý, bývá ukamenován některými uživateli. (Třeba nejmenovaná skupina Chameleoni CZ/SK, tam jsou někteří dost agresivní, když nevíte všechno. 😀 ) Ale už jsem zkoušela googlit a přijít na řešení příliš mnohokrát, než abych to dokázala sama.

Jde o ty komentáře. Mnoho lidí je zde má problémy přidávat, příliš mnoho lidí, než aby mě to nechávalo chladnou.

A tak jsem se tam ptala, čím by to mohlo být, nebo jak to vyřešit.

Jak jsem očekávala, odpovědím jsem příliš nerozuměla. Jak jsem neočekávala, nebyla jsem ukamenována. Nikdo mě neponižoval, nevysmíval se mi, snažili se mi ochotně poradit, byť pro mě nedostatečně podrobně.

Dověděla jsem se něco o tom, že se dá šťourat v „konzoli v prohlížeči“ a hledat v ní chybu, no musela jsem googlit, co to ta konzole je. Dosud pro mě konzolí byl třeba Xbox nebo Playstation. Že i Opera nebo Chrome má svou konzoli, to pro mě bylo novinkou! No, ale byť jsem se snažila hledat postupy, jak na to, nerozuměla jsem tomu.

Pak jsem se dozvěděla, že se dá přenastavit „cachovací plugin“ ! Jupijé, máme vyhráno! Jen ještě zjistit, co je ten cachovací plugin a kde ho vzít. Teda, samostatně ta slova znám, ale ne ve spojení s WordPressem. A tak jsem opět googlila a našla plugin přímo pro WP – Super Cache, která má zrychlovat chod stránky na WordPressu. Pro mě absolutní novinka, že WP má ještě doplňkové služby. Zpola jsem se zaradovala, že jsem možná přišla na to, jak vyřešit ten komentářový problém – tedy, že zrychlení stránky tomu pomůže, protože jsem se domnívala, že komentáře se vám neodesílají kvůli prodlevě při neaktivitě, tedy když ještě čtete článek a než napíšete komentář a pošlete jej – z druhé strany jsem se zase zděsila při pohledu na všechno to nastavení, kterým je třeba se nějak prokousat. Ovšem, na WP FB mě tohoto zprostili, neboť plugin prý sice zrychluje stránku, ale může působit přesně tyto problémy s komentáři apod. Ale já takový plugin vůbec nemám! Tak proč tedy?

Pár lidí to i zkoušelo, ale věděla jsem, že takhle to nejspíše projde, neboť:

Přidávat komentáře jde, je tam sice větší prodleva, ale komentář se zveřejnil.

Já vím, že to jde. Mně to jde bez problémů a kdyby to nešlo vůbec, žádné komentáře bych tu neměla. Ale pak mi někdo sem tam řekne, že se ke mně snažil vložit komentář a neprobojoval se a já se cítím smutně a zoufale. 

Tímto děkuji všem, kteří se mi snažili poradit a zkoušeli to. Zbytek je holt na mně.

A pro mě je to důležitý faktor, pro kterého blogera není? Ano, články píšu většinou hlavně pro sebe, byť dříve jsem to dělala jen kvůli reakcím (dříve = na mých předchozích stránkách; a nedostávala jsem jich tolik, kolik bych si představovala (vlastně žádné, abych byla přesná), a snad i proto jsem vždycky skončila), dnes nejsou mou hlavní prioritou. Přesto je hezké vidět zpětnou vazbu na práci, do které jsem vložila čas a úsilí. Zjišťovat, co dělám dobře a co ne. Navíc je to možnost, jak se dozvědět o jiných skvělých blozích ke čtení, o kterých se nedovím, pokud mi zde nezanecháte adresu. A pokud se snažíte a nejde to… pokud si někde dáte práci se zanecháním reakce a ona se vám smaže… je to k vzteku. Na obou stranách.

Vím, že WordPress je dobrá platforma. Mám to tu ráda, až na pár maličkostí (které by se nejspíš vyřešily, kdybych si zakoupila premium verzi). Jako například malý prostor pro soubory (už mám zaplněno 30% z celkové kapacity) nebo velmi omezený výběr šablon pro design stránek a jejich nepřizpůsobivost vlastním představám. Naopak mi velmi vyhovuje psací formulář, přehlednost správy webu, detailnost statistik navštěvnosti, možnost přidat článek do několika rubrik…

…ale ty komentáře jsou důležité. Pokud bych nechtěla vidět reakce, dál píšu do deníčku v šuplíku, jako jsem to dělala doposud.

Tak přemýšlím nad změnou platformy.

Hledala jsem různé možnosti, už tehdy, než jsem si vybrala WordPress, i teď. Blogger se mi nelíbí, přijde mi… neútulný? Těžko se to vysvětluje, jednoduše jsem si s ním necvakla. Zkoušela jsem kdysi i Bloger, to když jsem chvíli po pořízení Akiny chtěla začít psát články, ale taky mě to s ním nenadchlo. Plusem ale je, že udržují docela dlouho při životě neaktivní stránky, ten můj pokus ještě jde dohledat. A pak znám mnoho dalších hostitelů, které jsem užívala už dříve, ale tomu, co bych si představovala prostě nevyhovují… už dříve to tak bylo. Nedovedla jsem se sžít s platformami a tak jsem tvořila weby čistě svoje, v html a css a později trochu php, to jsem ale neovládla bez pomoci. Nebýt těch komentářů, vrátila bych se k tomu. Ale nikdy jsem nenarazila na spolehlivého zprostředkovatele těchto formulářů – nejlepší byl CuteNews, dokud se mi celý nezaspamoval a nesmazal úplně všechny komentáře na celém webu. To byla obrovská zrada, která mě naprosto vysála. Ráda si čtu komentáře zpětně a on mi je všechny vzal, bez varování. Možná, že už ty bugy vychytali, pokud CuteNews stále existuje. Ale už nemám energii se s ním prát, bylo to docela náročné a také jsem potřebovala pomoc někoho, kdo tomu rozuměl (tehdy to byla Blanch de La Manche z Layouts.candita.cz… ach, ta nostalgie…)

Layouts.candita. Nedalo mi to, neponořit se do té nostalgie. A tak jsem hledala… a Blanch našla! Dokonce aktuálně aktivní – znovu ožili a založili svůj web s designy a grafickými prvky pro blogy a weby volně ke stažení – ERISED. Zatím vypadají, že to teprve rozjíždí, ale osobně mi to udělalo obrovskou radost, že o nich bude zase slyšet. Layouts.canditu jsem zbožňovala, chodila jsem tam denně pro inspiraci a nápady na designy (taky jich mám mnoho na kontě..), jak jsem zmiňovala, také mi pomohli při mém trápení a… byla to docela srdcová záležitost. (Později jsem si dokonce četla jednu (nebo možná dvě) fanfiction na Death Note… a zjistila, že je od Blanch!)

A pak je tu Blog.cz. Musím se přiznat, že ho fakt nemám ráda. Fakt ne. Měla jsem tam založený blog tolikrát… a stejně tolikrát mi to drásalo nervy. Pravda, když mi zakázali všechny z tumblru stažené obrázky za to, že porušuji autorská práva, asi na to měli nárok. Ale naštvalo mě to. Tolik lidí kopíruje obrázky! Rozhodla jsem se, že už nebudu kopírovat, ale všechno, nebo alespoň většinu, tvořit sama. Zatím se toho celkem držím, až na pár výjimek.

A štval mě nepoddajný formulář pro text. Často a ráda jsem si hrála s všemožným formátováním textu, ale blog.cz mi to vždycky ve výsledku upravil po svém. Obrázky si rozhazoval, jak chtěl, nebo vůbec nezobrazoval…

A celkově… chtěla jsem být jinde, než kde je většina blogerů. Vždycky chci zkoušet něco jiného.

A stejně to vypadá, zatím tomu všechno nahrává – že vyhraje Blog.cz. Pokud nenaleznu lepší platformu… nebo se nerozhodnu znovu poprat s něčím, jako bylo CuteNews. Jen nevím, jestli bych to po těch letech ještě dokázala.

Navíc mi ještě na WP FB vytkli rozložení stránky, cituji: „ten web je strašně divný.“ Že u menu je zbytečný prostor a text se špatně čte, že se šablona pro můj blog nehodí… a já to beru, je to tak. Už i Atheira mi to předtím řekla, že je ten první úvodní obrázek působící trochu nepřehledně, navíc je to pořád nedokončené – menu je dvoucloupcové, do druhého sloupce jsem chtěla dát kresbu, ale tu kresbu jsem dosud nedokončila, heh – a vůbec, možná mi WP nebyl souzen. Zkusila jsem to, posloužil dobře, ale asi je třeba jít to zkusit jinde.

Nebo se vrátit k tomu, co fungovalo kdysi?

Nemám tyto změny moc ráda – strašně, strašně mi to trvá, dotáhnout to do konce; vždyť i tento web ještě není zdaleka dokončený! – a zároveň je zbožňuju, těším se na to, plane ve mně natěšený oheň. Nejradši bych u toho proseděla celé dny, kdybych jen měla ten čas. Kdysi jsem to tak dělala. Mnoho hodin a dní ztracených v programování stránek a tvoření grafických prvků. Tolik mě to bavilo! Jen je na to třeba ten čas.

Anebo třeba tu zůstanu. Kdo ví.

Reklamy

32 komentářů: „Blogové platformy aneb co s WordPressem?

 1. No vidíš… A já už si na ten vzhled zvykla a nějak mi sem k tomu prostě patří. 😀 Ty komentáře jsou asi trochu problém, ale nemyslím si, že neúsnosný. Ony vložit jdou. Jen někdy… ne na první dobrou. 😀 Některé delší se mi sem nevloží, pokud je nerozdělím. Jiné mi sežere černá díra asi jen tak, abych se nenudila. Ale na druhý nebo třetí pokus to většinou vyjde. Když tvrdohlavě nezkouším vkládat pořád ten komentář tak, jak byl, ale něco v něm změním.

  Liked by 1 osoba

 2. Já mám blog.cz vcelku ráda. Zvykla jsem si tam. Vyhovuje mi, že je to tak strašně jednoduché a v podstatě si to na nic nehraje. Je to prostě blog. Se všemi nedokonalostmi, takové akorát místo pro běžné deníčkáře, pisálky a tak, myslím si. Už je mi ale jasné, že blogger ráda nemám. Taky se tam necítím útulně. Je to děsně neosobní.

  Jo a co se toho okopírovaného obsahu na blogu týče, tak on to blog.cz určitě neudělal sám. Tyhle reporty a blokování se posílají na základě někoho třetího. Oni neprochází blogy a nekontrolují obsah. Někdo tě musel nabonzovat. 😀

  To se mi líbí

  1. Mne prave prijde, ze si dost snazi hrat na nejlepsi blogovou moznost a podobne. Hlavne nastavovani slozitejsich designu vim ze bylo vzdycky o nervy. Nebo pridavani obrazku obtekanych textem… a v neposledni rade ta havet. Ti, kteri si rozklikaji kazdy clanek od kazdeho a zamechaji tam nesmyslnou vetu. Vsak to moc dobre znas.
   Byla jsem tam uz proste hodnekrat a stejnekrat s tim ztratila nervy, a stejne jsem se pak znovu nechala unest vidinou z venku, ze tam vsechno frci, jak ma…
   Jo, nejspis to tak bude. Nejaky anime hater. 😂😂

   To se mi líbí

 3. Já si na blog.cz docela zvykla, vlastně jsem nikdy nic pořádně jiného nevyzkoušela, takže tím to bude. Chtěla jsem se jednu dobu přesídlit na blogspot, ale prostě se nemůžu popřátelíčkovat s nastavením, takže neumím donastavit šablonu tak, aby se mi líbila. 😀 Mně se u tebe líbí, ale pravdou je, že to přidávání komentářů mě fakt štve. Docela dlouho jsem k tobě nemohla přidat ani čárku a to je sakra škoda. Je fajn, že jsi narazila na celkem rozumné lidi, co se ti snažili pomoci, problém je v tom, že když tomu člověk moc nerozumí, tak i ta pomoc je kolikrát na houby… Tak držím palce, aby se problémy vyřešily nebo abys přešla na platformu, na které se ti bude líbit. Na výběr asi moc není, to je fakt. 😀 Jo, a děkuju za upozornění na erised, kdysi jsem je sledovala, pak na strašně dlouhou dobu ticho a teď koukám, že z dubna je tam příspěvek, že by se něco začalo dít? 🙂

  Liked by 1 osoba

  1. Díky za názor! 🙂
   Taky jsi sledovala layouts.canditu? 🙂 Jojo, „utichli“ na dlouhou dobu, i když jsem se dívala, že třeba konkrétně Blanch byla na svém blogu čas od času aktivní a pořád tvořila… byla bych ráda, kdyby byli zase aktivní, byli mi obrovskou inspirací. 🙂

   To se mi líbí

 4. Joooo, tyhle boje znám. I já jsem mnohokrát uvažovala o změně platformy. Ale nikdy jsem se neodhodlala už jen proto, že ke svému blogu mám takový vztah a je na něm tolik práce, že začínat od znovu se mi prostě nechtělo.

  K blogu.cz, na kterém mám svůj blog, mám sice nedůvěru, ale abych řekla pravdu, nevím, jestli je tak úplně oprávněná. Všude kolem sebe slyším jen kritiku blogu.cz, ale (musím zaklepat), já sama jsem nikdy problémy neměla. Slyšela jsem od ostatních blogerů, že jim blog.cz samovolně mazal obrázky nebo třeba celé menu a tak podobně, až jsem nakonec sama přijala názor, že je to nespolehlivá doména a že by bylo možná lepší ji změnit. Ale já jsem vlastně ve výsledku s vlastními zkušenostmi spokojená.
  Pravda, formátování textu je těžké. Občas se to prostě rozhází jak chce a je s tím práce, ale ještě nikdy se mi nestalo, že bych nakonec nedosáhla výsledku, kterého jsem dosáhnout chtěla. A navíc se mi na blogu.cz líbí, že je takový útulný a osobní. Zkoušela jsem třeba i blogger, ale jak říkáš, moc mi nepřirostl k srdci a navíc jsem tam marně hledala možnosti, na které jsem byla zvyklá z blogu.cz, ale byla jsem neúspěšná. Absolutně jsem nebyla schopna dosáhnout ohledně organizace blogu toho, co jsem měla v hlavě, a to mě majestátně štvalo. Ale zase na rozdíl od blogu.cz – bloggeru se musí nechat, že tam má hezké designy a instalují se TAK SNADNO. Na blogu.cz aby z toho jeden zešedivěl, než je to dokonalé.

  Tolik k mému názoru na zmíněné domény 😀 S ostatními nemám zkušenosti, ani s WP, ale je pravda, že když jsem na tvůj blog poprvé narazila, měla jsem taky velký problém s komentáři. Ani nevím, jak jsem se nakonec probojovala k tomu, aby to fungovalo.
  Blog.cz má hodně much, ale dá se s ním pracovat docela obstojně. Jen je teda škoda, že tam nejde přidávat články do více rubrik, to by se mi taky líbilo. Nebo že tam nejsou štítky nebo tak něco. Ale jinak dobrý.

  A tvé snahy o vlastní programování neskutečně obdivuju, to bych nezvládla. 😀

  Liked by 1 osoba

  1. Moc díky za všechny názory a zkušenosti!
   Pravda, taky jsem o blogu.cz četla mnohem více špatností, než jich doopravdy zažila, ale já mám ráda určitou volnost ve vlastním nastavení a tam mi to nebylo vždy úplně umožněno…

   To se mi líbí

 5. Blog.cz mi chvílemi strašně leze krkem. Ty neustálé problémy… možná je to občas tak jednoduché, až je to vlastně protivně nedostatečné a komplikované. Ale nikde jinde jsem se nedokázala usadit. Word Press, Blogger… s ničím jsem si nesedla, tak jsem prostě zatnula zuby a vrátila se na Blog.cz 😀
  Myslím, že nemám dostatek rukou, které bych zvedla, ale nepřipadá mi, že s komentáři je to tady takový problém… tak to prostě občas nejde 😀 naučilo mě to předem si komentář zkopírovat, než ho pošlu… maximálně se potom opravdu bojím, že tady budeš mít pět stejných komentářů, až na to, že někde třeba přibude smajlík nebo nějaké slůvko 😀
  A tady u tebe se mi moc líbí. Viděla jsi přece můj design, nebo jak bych to vůbec měla nazývat… na tohle já třeba vůbec nemám hlavu… ale kdykoliv přijdu sem , tak mi jen může spadnout čelist z tvých přenádherných fotek a výtvorů. Já vždy sháním obrázky třeba na Pinterestu a pokaždé mě sžírá pocit viny… 😀

  Liked by 1 osoba

  1. Mně se zase u tebe líbí. Blogy.cz mi narodíl od těch od Googlu přijdou útulné… a ten tvůj design se mi k tobě prostě hodí. I když je to o zvyku. Sedí mi to tam. 🙂
   A často jsem si, ohledně těch komentářů říkala, že i když vy vy, kterým vděčím za pravidelné návštěvy, jste se naučili si ten komentář zkopírovat, nově příchozí tu zradu nemusí čekat. A po smazání komentáře je to může odradit… protože je fakt k vzteku, když se s něčím dlouze vypisuješ a ono se to smaže. Nemáš už vůbec chuť to psát znovu.
   Moc díky! 🙂

   To se mi líbí

 6. Blog.cz je na tom už po těch letech zase o něco lépe. Je pravda, že někdy má své dny a sabotuje, co může, ale už se to stává minimálně. Co mě víc na tom portále sejří, je tamní komunita a totální ignorace copyrightu.
  Ale myslím, že uživatelsky je to pořád jedna z nejsnadnějších platform pro blogery, lze tam nastavit v podstatě cokoliv(až na dvě aktivní menu, graficky to samozřejmě zpracovat jde), má to velký prostor, komentáře se dají spravovat, rubriky, cokoliv. Můj problém tkví v tom, že už jaksi nespadám do tamní věkové kategorie a nemám na některé lidi trpělivost. Další věc je, že jako programátor a grafik se tam cítím omezená mnoha věcmi, protože jsem precizní megaloman a puntičkář.

  Kdybys chtěla zase použít CN, není problém s tím pomoct, dneska už je CN vybavený antispamem, co opravdu kontroluje spamboty, ale je pro změnu oškubaný o jiné fajn vymoženosti, co měl. Funguje víceméně prostě jako článkovač s komentáři, ale pokud je člověk šikovnej, může si tam natahat i další moduly, jen to chce umět se hrabat v php.
  Ale jako nedatabázový systém je trošku na prd. A potřebuješ k tomu vlastní webové stránky, dneska už nefunguje ic.cz, které volně poskytovalo hosting a webzdarma tuším už taky má jen placenou formu. Co ještě tak běží, je Endora, ale netuším, kolik nabízí prostoru. CN díky skriptování žere dost prostoru(články, komentáře, zálohy).

  WordPress jde normálně i stáhnout jako celý program a nainstalovat na free webhosting, nicméně to chce už trochu skill a znalost modulů, skriptů, sql databáze. Ale ve výsledku je těžší paradoxně spíš upravování formy stránky, než její instalace. Máme tak udělaný právě Erised, drbala jsem se s tím dva měsíce, než to dostalo tamní podobu. Nehledě na čas, který jsem trávila i překlady skriptů do češtiny. Ale de to udělat i jednodušeji. Stáhnout si nějakou českou šablonu a prostě ji tam nacpat. Vyřeší to hodně věcí. Jen já potřebovala pro náš web trochu jiné rozčlenění a nastavení, tak jsem si to musela udělat sama, protože takové šablony nejsou.

  Zajímalo by mě, v čem přesně leží ten problém s komentáři? Co to členářům hlásí, když ho nemohou přidat?

  Liked by 1 osoba

  1. Jeee, ty jsi mě poctila svou návštěvou! :‘) To jsem moc vděčná!
   I za všechny ochotné rady. 🙂

   I na blogu.cz jsou i vyspělí lidé, jen je třeba si to trochu vyfiltrovat. Byť se náhodným „kolemjdoucím“ s blbými řečmi se nedá zabránit… Je pravda, že já to tam naposled zkoušela někdy 2013, možná, že ty formuláře už vylepšili, to mi vadilo nejvíc; co si pamatuju, byly dost nepoddajné.

   Upřímně, ve chvíli, kdy jsi mi u vás napsala, že používáte WP systém, moje nadšení pro CN tak nějak uhaslo. Z jednoho důvodu proto, že mě kdysi zradilo a nemám v něj už plnou důvěru (to smazání všech komentářů bez varování… i když pravda, předcházely tomu stovky dlouhých spamových komentářů) i když tam mají ten kód pro ochranu, z druhého protože s tím už týden bojuju, vzpomínám si, že nastavení vzhledu měli trochu jednodušší, než jak to mají teď. Ale hlavně ve mně zažehla jiskra, že bych nemusela každý článek odsud jednotlivě stěhovat (což jsem měla v plánu), ale mohlo by to zůstat v té databázi součástí. Což by určitě nějak šlo, když jde o tu samou platformu.
   A našla jsem si i tu stránku pro stažení systému s českou podporou, instalace mi nepřišla složitá, ale spíš podmanit si ten systém, to by pro mě asi nebylo úplně jednoduché, když už tu bojuju jen s CN. Já totiž ty znalosti nemám tak rozšířené, jako ty, zvládám jen jednodušší úkony s html a css a i tak musím hodně googlit a odkoukávat ze vzorových stránek. Takže s MNews to taky moc nevidím, i když děkuji za alternativu. Byť nepotřebuju používat nijak složité scripty, články s komentáři mi stačí…

   Docela mě zlákala ta představa ponechání WP a přesto přestěhování na vlastní hosting, právě díky tomu, že bych ty články nemusela překopírovávat třeba do CN, a tak se mi od té vize nechce do stěhování odsud vůbec. A jestli jsi i ty bojovala s WP systémem tak dlouho, nevím, jestli má cenu, abych se do toho pouštěla já.
   Přestože kdybych zůstala u WP, asi to nebude řešit moje problémy s komentáři…
   …co to lidem přesně ukazuje, to konkrétně nevím. Poptám se. Zatím mi vždycky jen psali, že komentář museli odeslat několikrát. Mnohokrát.

   To se mi líbí

  2. Jinak wz.cz ještě normálně funguje, tam jsem si normálně založila zdarma testovací doménu třetího řádu i s hostingem, stejné jako tehdy, je tam sice ten prostor dost omezený, na druhou stranu ty jejich premium verze s větší kapacitou a doménou druhého řádu nestojí zase tolik, vlastně patří mezi jedny z nejlevnějších, na které jsem při googlení alternativ narazila. Jen nevím, do jaké míry jim věřit. 😀

   To se mi líbí

 7. Mimochodem, napadá mě další věc… Podobný systém jako býval cutenews, je teď MNews. Autor toho prográmku je Slovák, čili návody a vysvětlivky jsou v češtině/slovenštině. Podílí se na vylepšovácích víc lidí a je tam na to i fórum. Nevýhoda je, že tam ti lidi nebývají aktivní, ale dá se s tím dobře pohrát.
  V podstatě je to skoro totožné jako bývalo CN, s tím, že tam je ještě pár věciček navíc, co si člověk může aktivovat a jsou poměrně fajn. I uživatelské rozhraní je hrozně prima. Byla jsem na ten systém zvědavá, tak jsem ho zkoušela na svůj osobní web(který je teď mimo, ale zprovozním ho časem) a myslím, že pro nenáročného uživatele je to super věc, jen to moc nekomunikuje s mými skripty, takže to vidím tak, že se vrátím zase ke CN, to bylo sdílnější, složitější o krapet, ale tvárnější pro pokročilejší php 🙂

  Pokud bys měla zájem, mrkni na http://mnewscms.com.

  Liked by 1 osoba

  1. Nejsem úplně spokojená s tím, jak pracovat s CN, pořád spolu zápasíme, tak jsem chtěla zkusit to MNews, přijde mi o něco sympatičtější, jen jim nefunguje download link na ten systém… náhodou ho asi nemáš stažený? 😀
   Jinak jsem je už kontaktovala na mail, ale ani na fórum se mi nedaří dostat…

   To se mi líbí

 8. Tak jo, už asi chápu, co se s komentáři děje, posílala jsem teď 3x komentář a ani jednou se nevložil, ale spíš se to chová, jako kdyby byla potřeba v nastavení dát automatické schvalování…

  Nenapadá mě nic jiného, co by to mohlo dělat.

  To se mi líbí

   1. No, bohužel za posledních třináct let, co jsem na blogu.cz byla, jsem těch vyspělých našla jen pár, velkou část tamní komunity s odpuštěním tvoří rozmazlení smradi.
    Ano, kdysi někdy v roce 2005/2006, když ten blog nikdo neznal a já tam byla jako jedna z prvních, tak se tam našli rozumní lidi spíš, ale časem migrovali a na blog.cz se postupně prostřídaly generace. Po třicítce už si tam jaksi nemám s kým co říct, tamní trendy mě naprosto míjí a chování některých jedinců ve mně vyvolává nauzea.
    Naneštěstí je tam víc takvých. Nicméně svým oblíbencům jsem věrná, blog neblog.
    Ono na jednu stranu, já k tomu blogu pořád mám citovy vztah. Vždyť je nejstarší na celém serveru a zažila jsem na něm víc než deset let, měnila se a „rostla“ jak emočně, tak názorově. Nemůžu úplně to místo odstavit. I přes všechny zápory, ho mám pořád svým způsobem ráda. Jen mě vždycky rozčiluje 😀

    Plno věcí tam spravili a u plno věcí jednoduše jen člověk musí vědět, jak na to :).

    To se mi líbí

 9. Mě CN takto taky zradilo, ale ty komentáře zmizely, protože končila lincence tamní verze a já ho neupgradovala. Dneska už má CN několik produktů a nezávisle na něm dělá víc webů. Je běžné CN(nová verze, která je víc ošéfovaná) a ještě je Cutenews utf-8 a ještě Cutenews 9 nebo kolik. Každé je drobet v něčem jiné, ale má stejný základ, jako kdysi býval.

  Nastavení vzhledu je stále stejné. Způsob provedení se v ničem nezměnil. Stále je to jen o tom, že do svého designu vložíš jen skripty, kódy. Neaplikuje se na to žádný vzhled a nikdy tomu tak ani nebylo, tak teď úplně nevím, jak to myslíš.
  Zkoušela jsem všechny tři verze v posledním roce a všechny tři fungují jako kdysi.

  To se mi líbí

  1. Nepleť si plnou verzi s touto verzí WP. Ty jsi přímo na portále worpdressu, který ti nabízí svůj osekaný systém, oni takto fungují podobně jako právě blog.cz. Předpokládám, že nemáš přístup do sql databáze? Nebo to jde? Máš k dispozici phpmyadmin nebo něco takového?

   My jsme si to programovali sami.

   Jde o to, že stažený WP musíš celý upravit, nahrát a zprovoznit sama, i co se týče databáze, kódu a tabulek. To není jen o nahrátí. A přesunout články by šlo jedině přes sql databázi, pokud by spolu ty dvě verze komunikovaly.

   CN/MNews je rozhodně jednodušší zprovoznit :). Ale uvidíš, zkus. Nicméně si nemyslím, že přesuneš články. Nechci portálu WP křivdit, ale pochybuji, že každému zde nabízí přístup do sql databáze k samotným střevům a tabulkám programů.

   To se mi líbí

 10. A už zas, teď mi to dokonce zahlásilo, že komentář je duplicitní. Chyba je někde v nastavení samotného WP, nemáš tam někde ze základu omezení v počtu komentářů za nějakou dobu? Případně jejich délku, omezení na IP adresu nebo tak něco?
  Chová se to takhle nějak…
  (A teď jestli se mi to odešle)

  To se mi líbí

 11. Já s WP bojovala dlouho spíš proto, že je tam toho prostě hodně a já jsem detailista a musím mít všechno tip ťop. Překládala jsem angličtinu a dělala design, který by tam šel narvat a do toho chodila do práce a ještě měla nějaké zdravotní potíže, takže ono se to spíš táhlo, protože toho bylo spíš hodně. Pro mě to až tolik složité nebylo, já se těchto věcech už běžně orientuju a s WP jsem nepracovala prvně, jen jsem megaloman a postahovala jsem do systému i plno modulů a tím si to taky ztížila a prodloužila.
  Pokud nejsi náročný uživatel, tohle všechno podstupovat nemusíš :).

  Dívám se na ten WZ a přijde mi to „drahé“, jako ne tolik, ale za nabízený prostor a doménu je ročně přes šest stovek vážně moc. To už znám dalších několik poskytovatelů, co mají nižší sazby.

  To se mi líbí

 12. Pokud bys zvažovala vlastní hosting, doporučuji Wedos. Mají bezva služby, je to rychlé a efektivní a co je důležité, máš neomezený prostor a je to opravdu velmi levné. Na rok stojí hosting nějakých 350kč nebo tak nějak, plus samozřejmě se ročně platí doména(to je ale vesměs všude stejné) okolo 120kč.
  Jsem u nich několik let a jsem s nimi hodně spokojená. Erised máme taky u nich a vyšli mi vstříc v mnoha programátorských ohledech a nastaveních, která nejsou samozřejmostí pro každý hosting…

  To se mi líbí

  1. Další věc, komentářům se nelíbí odkazy, když jsem dala pryč koncovku odkazu a http, tak se to vložilo. Možná bych mrkla i na to, jestli tam třeba nemáš nějaké nastavení, které to blokuje, aby nevkládali komentáře spamboti.
   Asi tam ode mě budeš mít v uživatelském rozhraní několikrát tentýž příspěvek ve spamech 😀

   A velmi se omlouvám za vkládání takto na části a zaprasení komentářů, jinak to nešlo 🙂 a možná byl celou dobu i problém v tom odkazu, i když tomu moc nerozumím, v předešlém příspěvku jsem odkaz použila taky a šlo to v pořádku.

   To se mi líbí

 13. Automatické schvalování mám právě nastavené… a teď jsem konečně našla složku spam, kde všechny (teda předpokládám, že všechny) ty komentáře spadly, důvod fakt neznám, formát webové adresy mi to ukazuje všude stejný… takže možná, že když nastavím manuální schvalování, prostě se mi ukáže každý komentář a já ho pak zveřejním. Jen nevím, co to bude ukazovat vám, ani nevím, co to ukazuje teď – že to spadlo do spamu asi ne… přitom to tak vypadá. Ale fakt jsem dříve tu složku nemohla najít.
  A délkou komentáře, nevím, já tu mám to vlastní nastavení dost ostříhané – nic, jako nastavitelná délka znaků pro komentář, nebo tak něco, tu není, přitom na cutenews jsem to viděla. Tady si můžu vybrat maximálně kolik komentářů chci na stránku. A vůbec jsou tady dost omezené možnosti (což bude i tím, že mám neplacenou verzi…) To je jeden z hlavních důvodů, proč chci pryč.

  Aha, tak u toho cutenews už mě asi šálí vzpomínky. Měla jsem pocit, že k tomu kódovému nastavení vzhledu tam byla i nějaká usnadnění… ale asi jsem si to pletla s něčím jako bylo Weblight nebo tak něco. 😀

  Moc díky za ten tip na Wedos! Už jsem na něj narazila (přes tu podporu WP databází :D) a přišel mi až „podezřele levný“. 😀

  Je tady u WP dána jakásí možnost migrace obsahu, takže jsem přemýšlela, že v rámci jednoho systému by to takto šlo články přesunout… ale teď už chápu, že bych tomu ani za nic nerozuměla. 😀 Takže díky za objasnění… zkusím asi teda nějak zprovoznit to CN, pokud to tehdy spadlo kvůli starým licencím, alespoň budu vědět, na co si dát pozor a co sledovat… jinak by to snad mohlo být spolehlivé. Doufám. Stáhla jsem verzi 2.1.2 …

  To se mi líbí

 14. Jo, já jsem ze zvědavosti zakládala pak na wp blog a koukala jsem, co nabízí ta administrativa a popravdě, nenabízí skoro nic, nečekala jsem, že to bude AŽ tak moc osekané. Na normálním naprogramovaném WP je toho tak desetkrát víc, proto je tam i víc možností. A dost složitější, strányk se ti negenerují třeba samy, musíš je zakládat a napasovat na web.

  Ono je totiž dost možný, že ty s tím nic jinak neuděláš no, protože systém ti nedá tu možnost, abys vůbec mohla.
  Ale pokud to padá do spamů, něco tomu vadí, adresy možná, s tou délkou mi to taky připadá jako blbost. Jsou tu dost dlouhé komentáře a nebyl s nimi očividně problém.

  Ona ta možnost migrace obsahu podle mě souvisí právě až s tím, že si zaplatíš upgrade, taky vím, že to kdysi nějak spolupracovalo s blogem.cz, ale pokud nemáš sql soubor, určitě to nepůjde přesunout na worpdress vlastní, ten funguje jinak. Ale pokud ta migrace obnáší, že ti systém vygeneruje ze sql databáze program, možné to bude, ale upřímně tomu moc nevěřím, co jsem se dívala, ta db je tak osekaná, že tohle by vývojáři podle mě ani nedopustili, to by bylo hrabání se v jejich vlastních střevech a je to dost napadnutelné hackery.

  Jako takhle, CN ti nezaručí, že ho nemůže někdo hacknout. Je to skript, který nepracuje s databází, v podstatě se volně povaluje na webových stránkách a k jeho kodu se může dostat každý, kdo si otevřené přes prohlížeč zdrojový kód. Proto býval tak lehce napadnutelný a jeho funkce je stále stejná. Je akorát bohatší naantispam. Ale detekci proti hackerům by měl zajistit samotný poskytovatel domény a hostingu.
  Stejně tak funguje i ten MNews, je to skoro totožné, jen MN aspoň není anglicky 🙂

  Liked by 1 osoba

  1. Je to osekané velmi, jsem ráda, že jsi mi tento názor taky potvrdila. 🙂
   No, tu migraci jsem testovala, zabalí to článek(y) do zipu a stáhne jako jeden xml soubor… alespoň tak to na mě působí, každopádně pak to tam nějak nahodit, to fakt nebude nic pro mě. 😀

   To se mi líbí

   1. hm, kam se takový xml soubor pak nahrává, to upřímně nevím, na originální verzu ta možnost myslím nikde není, nebo jsem si nevšimla. Soubor, co jakoby zaznamenává obsah a nahrává do databáze, obvykle končí jako blabla.sql, ale kdo ví, možná to lze nahrát i do databáze, to by bylo zajímavé zkusit…

    Liked by 1 osoba

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s